ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

совет

Селото Пресил очекува канализација

Ќе се гради канализација во населено место Пресил, Општина Крушево, со  средства од Европска инвестициона банка,.  Советот на општина Крушево донесе одлука за аплицирање до Министерството за транспорт и врски, за проект „Водоснабдување и…

Во Прилеп ќе се гради затворен спортски базен

Затворен спортски базен, е едeн од капиталните проекти, зацртан за реализација во двегодишната развојна програма на Општина Прилеп, за период 2020/2021 год. Спортско - рекреативниот базен е предвиден да се гради во нас. „Точила„,  во период…

Комуналците одсега ќе менуваат и улични сијалици

ЈКП „Комуналец„ во идина ќе ни ги менува уличните сијалици.  На денешната седница на Совет на Општина Прилеп е одлучено ЈКП „Комуналец“, со измена на Статутот да добие нова, дополнителна дејност  -  електроинсталациона дејност, со  што…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе