ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

мепсо

Потег за пофалба: За прват прилепските ученици на практична настава во МЕПСО

За првпат, десетдневна феријална пракса во трафостаницата на МЕПСО во Прилеп ,  ќе имаат  група средношколци од средното техничко училиште „Ристе Ристески – Ричко“.  Меморандумот за соработката што, неодамна, го склучија МЕПСО и…

За сигурно снабдување со ЕЕ, се модернизира „Прилеп 1“

МЕПСО вложува 1,12 милиони евра во модернизација на трафостаницата „Прилеп 1“ со замена на опремата, која што е во функција била изминативе 40 години. Со тоа, Прилеп и неговата околина ќе добијат стабилно и сигурно снабдување…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе