ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

Тут-ком

Зошто Прилеп го одбележува Денот на тутунските работници – 4 април?!

Денеска Прилеп го одбележува Денот на тутунските работници – 4 април .  Ден се честувува во институциите поврзани со тутунската индустрија, но и во семејствата кои произведуваат тутун. Тутунски Комбинат АД Прилеп,  во долгогодишната…

Тут-ком Прилеп се одборчи кон државата

По одржаното Собрание на акционерите, денеска, генералниот директор Кире Станкоски на средба со новинарите во Комбинатот информираше дека Прилепскиот тутунски комбинат е сеуште во категоријата загубари,но  нема повеќе долгови спрема…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе