ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

тутун

Станкоски: Тутунски Комбинат е на одлична патека!

Откупот на тутунот е на прагот. Законските измени  стартуваат при преземањето на актуелната реколта, а ќе се важат и за новото производство на тутун. Тутунски Комбинат остварува позитивни финансиски резултати во работењето, но како се…

Зошто Прилеп го одбележува Денот на тутунските работници – 4 април?!

Денеска Прилеп го одбележува Денот на тутунските работници – 4 април .  Ден се честувува во институциите поврзани со тутунската индустрија, но и во семејствата кои произведуваат тутун. Тутунски Комбинат АД Прилеп,  во долгогодишната…

Откупните цени ќе бидат пресудни за новата тутунска реколта

Незаинтересираноста од младите генерации за земјоделство, исселувањето, нестабилните временски прилики и ризикот што го носи т.н „индустрија на отворено“ се очекува да го продолжат трендот на намалување на тутунопроизводството, велат од…

Подготовки за откуп на тутунот – земјоделците очекуваат добра понуда

Во министерството за земјоделство денеска, во пресрет на годинешниот откуп на тутун, ресорниот министер Љупчо Николовски, одржа работен состанок со Здруженијата на тутунари и откупувачите на тутун. На состанокот се презентираше…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе