ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

февруари 2021

Дамески: Дали стрелец или тренер? сигурно го одбрав вистинското за мене (ФОТО+ВИДЕО)

Дали да бидам активен стрелец или професионален тренер? На крајот преовладува желбата да се биде тренер во стрелаштвото , па затоа и 49 години сум активен во овој спорт , вели Трајче Дамески за Радио Пела. Тој за време на гостувањето

Хоџа: Очекувам наредната прва седница во Собранието да се изгласа измената за пролонгирање на…

Доволен е периодот до 31 март, штом се изгласа измената на Законот за тутун, да се изнајде решение за дооткупување на вишокот тутун, потенцираше ресорниот министер Ајранит Хоџа на денешната трибина во организација на Сојузот на земјоделски

Ново партиско раководство на МААК во Прилеп

Македонска Акција MAAK денеска го престави новото партиско раководство на општинскиот комитет - Прилеп и направи промоција на новите партиски простории . Како новото раководство во Прилеп на ОК на МААК се избрани: за претседател,

„ПРЕПОЗНАЈ ЈА РЕТКОСТА – ПРИФАТИ ЈА“ 28-ми ФЕБРУАРИ- ден на ретките болести

Денес, 28 Фебруари е Меѓународен ден на лицата со ретки болести и попречености. Последниот ден од фебруари секоја година е посветен на лицата со ретки болести и попречености. Главна цел на Денот на ретки болести е да се подигне

Во Штип домаќинот не дозволи изненадување

Победа денеска стартуваше со пораз во натпреварите од пролетната сезона со гостување во Штип, на Брегалница, лидерот на табелата од Втората лига-Исток. Во натпревар од првото пролетно, а редовно 17-то коло Брегалница, ја совлада Победа со

Прилеп не го предава второто место според бројот на активни Ковид случаи

Во последните 24 часа се направени 3.816 тестирања, а регистрирани се 721 нов случаj на Ковид-19, информираат од министерството за здравство, од кои во Скопје 334, а во Прилеп повторно на второто место со 56 нови случаи за последното

Богоја Бојчески – човекот кој го овековечи времето во Кривогаштани

Секоја генерација си има свои современици кои на свој начин се грижат да остават печат на времето кое што за нив претставува незаборав. Така впрочем се гради и историјата... на локалната заедница, на регионот, и на државата. Таков е

Ристески: И во 3 ч. по полноќ би влегле во Собрание и би гласале ЗА пролонгирање на тутунскиот…

Претседателот на собранието да закажe седница со единствена точка на дневен ред за измени во Законот за тутун, за продолжување на откупот до 31 март, повика пратеникот Петар Ристески од опозициската ВМРО ДПМНЕ на денешната прес

Бозароски:Основно во секој спорт е да има услови (Фото + Видео)

Една од ракометните легенди на Прилеп , која беше долгогодишен играч а потоа и ракометен тренер на многу генерации е Гоце Бозароски. Иако на свои 12 години започнува со пингпонгарската игра сепак Бозароски подоцна покрај одбојката и

Да не се заборави! Во авионската несреќа на денешен ден 2004 г. загина Претседателот на тогашна…

На денешен ден (26.02.2004) загинува поранешниот Претседател на Република Македонија-БОРИС ТРАЈКОВСКИ Роден 25.06.1956 Струмица,Загина 26.02.2004 Мостар, Босна и Херцеговина Втор Претседател на Република Македонија (1999-2004);

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: