ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

јануари 2019

„Еурокомпозит“ тема на пратениците. Заев: Државата има алтрернатива – да издвои три милиони евра да…

„Вработените во Еурокомпозит по којзнае кој пат се излажани од оваа власт. Минатата недела протестираа пред Владата на Република Македонија, но за жал никој не ги прими, а пред општината кога протестираа некој ги примил и им дал ветување,…

Директорот на Мемерниот Комбинат Прилеп Николау си поднесе оставка

Директорот и член на Одборот на директори  на Акционерско друштво за производство, преработка, трговија и монтажа на украсен камен МЕРМЕРЕН КОМБИНАТ АД Прилеп, Периклис Николау , си поднесе оставка. Во неговата известувње  до Македонски…

Василичарската паричка во бурекот на Жито Прилеп ја пронајде едногодишниот Дамјан

Семејството Игне и Фросина Димоски од Прилеп се пресреќни што нивниот едногодишен внук, Дамјан Саздевски, од сите василичарски буреци на Жито Прилеп, токму кај него „падна“ паричката на среќата. „Го вртевме бурекот и ,ете, златанта…

ПрилепНаТочак:Ни треба проветрување! Време е за транспортна чистка!

Прилеп е загаден. Во зима најмногу до израз доаѓа загадувањето на воздухот, но Прилеп е загаден град и по други основи. Загаден е од бучава, загаден му е јавниот простор, загаден е од небезбеден сообраќај, загаден е од лоши граѓански…

ЖРК „Деспина“ во пријателски меч лесно го совлада Пелистер

Првиот контролен натпревар, синоќа, во подготвителниот дел на ЖРК “Деспина“ против екипата на “Пелистер“ беше успешен.  Домаќинот ЖРК „Деспина“ во текот на целот натпревар водеше со предност од неколку голови и убедливо ги порази гостинките…

Еурокомпозитовци повторно на улица

Напладне застанаа на регионалниот пат Прилеп – Велес, на излезот од Прилеп, кај т.н Склештен мост, кај Плетвар, за да го блокираат сообрајќајот  и на таков начин да ја изкажат својата мака и да бараат работничка правда, но беа отстранети од…

РК Прилеп 2010 не стартува со тренинзи – причина неисплатени плати!

Ракометниот суперлигаш Прилеп сеуште не почнува со базичните подготовки за навата сезона, причината е што ракометарите во знак на протест поради неисплатените плати решиле да не доаѓаат на тренинзи додека не се подмират барем дел од…

Витаминка и годинава на саемот во Келн

Витаминка и оваа година е присутна со целосниот свој асортиман соодветно на  најголемиот и најважен саем за кондиторски производи и закуски, ISM во Келн, Германија . За најголемиот македонски производител во прехранбената индустрија,…

(ГАЛЕРИЈА) Снежно Крушево полно со туристи, проодни улици во градот и селата

Во Крушево за последниве 24 часа паднаа дополнителни 52 см снег. Но, за љубителите на зимските спортови и чистиот здрав воздух овој викенд тоа е само поголем предизвик. Најважно е дека сообраќајот во градот и населените места се одвива…

Уште двајца џудисти од клубот Сеишен се стекнаа со Мајсторски појаси

Џудо клубот Сеишен продолжува да ја збогатува стручноста на своите членови преку континуиран напредок потребен за работа со помладите генерации и членови. Во Битола, во организација на ДАН Комисијата при Џудо Федерацијата на Македонија и…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: