ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

мај 2020

Коронавирусот и во Мак фудалот

За време на тестирањата во екипите од Првата фудбалска лига, шест фудбалери на тетовските екипи, четворица  од Ренова и двајца од Шкендија, се позитивни. Тестирањето ќе продолжи во понеделник и во други екипи, велат од Синдикатотот на…

Се реконструира регионалниот пат Крушево – с. Пуста Река

Започна реконструкцијата на регионалниот пат од Крушево до с. Пуста Река. Проектот е финансиран и реализиран од страна на Јавното претпријатие за државни патишта и општина Крушево.Фирмата изведувач започна со гребење на асфалтот, а идната…

СЕ ПРОДАВА НЕОБРАБОТЕНО ЛОЗЈЕ 3.5 ДЕКАРИ, НАД С.СЕЛЦЕ(ПРИЛЕПСКО). ЦЕНА ПО ДОГОВОР. ТЕЛ: 070/259-406

СЕ ПРОДАВА НЕОБРАБОТЕНО ЛОЗЈЕ ,  3,5 ДЕКАРИ,  НАД  С.СЕЛЦЕ (ПРИЛЕПСКО). До лозјето води асфалтиран пат. Во нивата има куќарка , и овоштарник! ЦЕНА ПО ДОГОВОР. ТЕЛ: 070/259-406

Приведени лицата кои пукале во стражарницата во касарната „Мирче Ацев“

Синоќа ,(30.05.2020) околу 20.30 часот во Полициската станица Прилеп, било пријавено дека од патничко возило „фолксваген пасат“ со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал Ф.Ј.(33), а сопатникот Д.П.(31), двајцата од Прилеп, било…

(Видео) Спасено бебето Бисера од Прилеп чии родители молеа за помош поради третманот на Клиника

За малата Бисера од Прилеп која од своето раѓање и бише дијагностицирана конгенитална варичела, јавноста преку медиумите и социјалните мрежи слушна откако нејзините родители објавија видео снимка од девојчето кое едвај диши, а лежи со…

Нови 14 дена вонредна состојба која почнува од утре

Претседателот Стево Пендаровски на прес-конференцијата по седмата седница на Советот за безбедност истакна дека вонредната состојба ќе се продолжи во следните 14 дена. -Одлуката за новите 14 денови е продолжена исклучиво со намера да и…

ОК на ВМРО ДПМНЕ: Кога Јанески планира да ги стави во функција фонтаните кои се украс на Прилеп?!

Стоејќи пред фонтанта на плоштадот “Александар Македонски“, ОК на ВМРО ДПМНЕ одржаа прес конференција со критика упатена до ЈКП „Водоводи и канализација“- Прилеп, за состојбата со фонтаните и рекоа: „ Денеска јавноста одново ќе ја…

(Видео) Собираат средства за бебето Марија – мали херои од наше маало,пример за возрасните

Сте слушнале за донации од возрасни,  фирми итн. , но ретко , а  најслатки се приказните за децата кои собираат донации за други деца , иако,  познато е , детските срца се поблагородни од возрасните . Токму, за оваа неверојатна приказна…

Скринингот во градинките заврши, кои ќе бидат новите правила?

Раздвижено во детската градинка во населбата Бончејца. Вработените се подготвуваат за почеток со работа. Се уредува тревникот, просториите се проветруваат, се чистат, а денеска заврши и дводневниот скрининг процес во градинките ЈОУДГ „Наша…

Просперо Керамика за вистинските позначи на квалитетот (ГАЛЕРИЈА)

Наш предлог доколку градите ново или реновирате дома - испазарете од едно место и тоа по намалени, мошне поволни цени од најдобрите европски производители на ѕидна и подна керамика за вашиот дом. Продавница на ПРОСПЕРО КЕРАМИКА, на…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: