ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

мај 2021

(видео) Со новата песна „Македонија на Европско“ – момците од ДНК ќе ги бодрат фудбалски…

Оооо оооо Македонија на Европско.... Сите сплотени сме заедно.... Оооо оооо Македонија на Европско сите дишеме ко едно... вака гласи рефренот од новата песна со наслов „Македонија на Европско“ со која момците од ДНК ќе ги бодрат нашите

Повторно атакувано на зградата на МЦСР – Прилеп

Зградата на Меѓуопштинскиот центар за социјална работа -Прилеп денеска повторно била мета на напад на непознат сторител. Покрај тоа што одново е фрелна црна течност пре влезот на зградба каде што е оштетена влезната врата и скалите,

Прилепчанец удрил во полициско возило

На 29.05.2021 на крстосница од ул.„Архиепископ Доситеј“ и ул.„Кузман Јосифоски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.И.(26) од Прилеп и

ТУТУНОТ – СТРАСТ, ПРОФИТ И ШТЕТНОСТ-ДЕНЕСКА Е СВЕТСКИ ДЕН ПРОТИВ ПУШЕЊЕТО

Седум милиони луѓе годишно умираат како последица на „синиот чад„. По повод денешниот Ден на борба против пушењето, Светската здравствена организација предупредува дека во многу земји се потценува неговото штетно дејство за човековото

Прилеп доби полицајаци на точак

Прилепчани имаат полицајци на велосипед. Деновиве почна со работа велосипедска патрола во ОВР Прилеп. ОВР Прилеп во своето редовно полициско работење ја воведува и велосипедската патрола, составена од униформирани полициски службеници кои

Прилепчани го победија Младост и останаа во трката за опстанок

Ракометарите на Прилеп победија со 37:33 (12:21) на гостувањето кај Младост во Богданци, со што останаа во трка за опстанок. Во последното коло против ГРК Тиквеш ќе имаат задача само да го потврдат директниот опстанок меѓу тимовите кои

Денеска нема да се игра ракомет

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) го одложи цело 13. коло во плејофот поради голманот на Охрид, Никола Даниловски Џамбо, кој беше пронајден мртов покрај брегот на охридското езеро. Според локалните медиуми голманот на ракометниот

Швајцарската донацијата на респиратори се распределува во македонските болници

Медицинската опрема е наменета за 8 болници во Македонија: Битола, Делчево, Струмица, Гевгелија, Велес, Кавадарци, Кичево и Охрид. Неинвазивни респиратори за македонското здравство, кој ги обезбеди прилепчанецот, Дејан Аџиоски, кој

Талевски: На сметките на тутунари се уплатени субвенции од 1.7 милијарди денари

„СДСМ продолжува со вистинска грижа и поддршка за земјоделството и земјоделците. Исплатени се субвенциите за произведен и предаден тутун од реколтата 2020 година. „- посочочил Миле Талевски, Претседател на ОО СДСМ Прилеп, во прилогог кој

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп покажа елементарно непознавање на законите тврдат од Општина Прилеп

„Со денешната прес конференција, ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп покажа елементарно непознавање на законите кои се однесуваат на функционирањето на локалната самоуправа. Имено, да се каже дека, цитираме „СДСМ и градоначалникот Илија Јованоски

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: