ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

октомври 2018

МЕЃУНАРОДЕН СООБРАЌАЈ

МЕЃУНАРОДНИ АВТОБУСКИ ЛИНИИ 1. ПРИЛЕП-БЕЛГРАД - 18.15 секој ден 2. ПРИЛЕП-СОФИЈА - 6.40 секој ден 3. ПРИЛЕП-ГЕРМАНИЈА - 6.30 среда и сабота 4. ПРИЛЕП-ВИЕНА - 19.30 (секој сабота),00.05 (секоја сабота спрема недела)…

МЕЃУГРАДСКИ СООБРАЌАЈ

ВОЗЕН РЕД РЕЛАЦИИ НИЗ МАКЕДОНИЈА ЗА КОИ ТРГНУВАЊЕТО Е ОД ПРИЛЕП 1. ПРИЛЕП-КРУШЕВО - 7.20, 9.35, 11.35, 14.35, 16.35, 19.30 2. ПРИЛЕП-СКОПЈЕ - 5.30, 5.40, 6.30, 6.45, 7.15, 8.15, 9.30, 9.40, 11.40, 12.40, 13.50, 14.30, 15.20,…

Прилеп формира уште едно ЈП

„Енерго Прилеп„ - Прилеп е новоформираното јавно претпријатие за енергетски дејности. Основната дејност на  ова претпријатие ќе биде управување со системот за енергетската ефикасност, дистрибуција и пренос на приорден гас, формирање на…

Рекордни 70 точки на дневниот ред на 20 тата седница од Советот на Општина Прилеп

Советот на Општина Прилеп денеска ја одржува 20-та седница.На дневен ред беа првично најавени 64 точки, но непосредно пред почетокот на седницата има дополнување од 6 нови кои се однесуваат на предлог одлука за изменување и распределба на…

„Брилијант“ од Витаминка со поддршка за ТВ серијата „Преспав“

Поддршката од Витаминка за хумористичната серија Преспав продолжува и во третата сезона со вклучување на маслото за јадење Брилијант како еден од реквизитите во ситком-от. Брилијант како и другите производи од Светот на вкусовите на…

Нема тиквешка чалгија без Дулот и Џамбазот (ВИДЕО)

Вистински претставници на македонската или поточно на кавадаречката чалгија. Уметници кои во својот стаж бележат повеќе од 1 век, доајени на убавата народна песна од Ваташа, Кавадарци и Тиквешијата Димо Дулот и Ангел Стојанов или познати…

Наградата на град Прилеп за животно дело во рацете на дуетот Селимова-Желчески

По повод 3-ти Ноември – Денот на ослободувањето на Прилеп ,денеска комисијата за одбележување празници и манифестации и доделување награди и признанија, ги соопшти добитниците: Наградата за животно дело, Златан плакета , оваа година им…

„Прилеп за Сара„,среда голем хуманитарен концерт

Прилеп се сплотува со остантите градои во хуманата мисија за помош на 15 годишната Сара Настеска, на која и е неопходна трансплантација на коскена срж, која треба да се изврши во Германија, а која чини 200.000 евра. Среда, на 31-ви…

Беспрекорен Фестивал на македонската култура и храна во Мелбурн (ГАЛЕРИЈА)

Во Мелбурн денеска во организација на MACO (Македонска асоцијација на организациите на заедницата) се одржа официјалниот фестивал на македонската култура за 2018 година во Footscray Park, кој оваа година се одржува седми пат по ред.…

Златно спортско перо за Кирил Самарџиоски

Љубовта кон спортот, особено кон фудбалот и анганжманот за развој, е причината поради која Кирил Самарџиоски доби престижно признание - награда од спортските новинари на Југо - Источна Европа. Станува збор за награда која ја доделуваат…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: