ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

октомври 2020

Прилеп : тројца починаа – 60 новозаразени

Во изминатово деноноќие регистрирани се 1085 новозаболени од Ковид-19 од 3294 тестирања, соопшти денеска Министерството за здравство . Починати се 12 лица, тројца пациенти од Скопје (67, 68 и 52г), еден од Куманово (27г), тројца од

За подигање на свест и поддршка на она што се наоѓа зад мистеријата, Акромегалија

Пишува:Јасмина Христоска 1 -ви Ноември е Меѓународен ден за подигање на свесноста и поддршка за лицата со Акромегалија. Тоа е доволна причина да проговориме за една ретка болест која засегнува 5-7 лица на 100 000 популација, болеста

Донација на Комфи Ангел- Скафандери за Итната медицинска помош

Компанијата Комфи Ангел - Прилеп поторно во служба на ранливото здравство. Кога зашитата на здравствените работници е најнеопходна поради пандемијата, компанијата , како опшествено одговорна, од своето производство на заштитни маски,

Пораст на бројот на новозаразени, две лица починаа како последица од Ковид

За нов пораст од заболени со корона вирус информираат службите од Центарот за јавно здравје Прилеп. За денеска, петок, 30-ти октомври во општина Прилеп има 64 нови случаи на коронавирус. Од последици на коронавирусот, починаа две лица на

ОБУКИ И ОТВОРЕНИ ДЕБАТИ

Центар за граѓанска иницијатива во рамките на своите активности работи на реализација на проектот „Јакнење на малцинствата и специфичните групи за промовирање на партиципативната демократија на ниво на заедницата II фаза“, кој е поддржан

Познати имињата на добитниците на наградите „3 ти Ноември“

По повод Денот на ослободувањето на Прилеп - 3 ти ноември, годинава, заради специфичните услови во кои што живееме поради пандемијата, Комисијата за одбележување празници и манифестации, доделување награди и признанија при Советот на

Прилеп руши рекорди по нови Ковид случаи

Од Центарот за јавно здравје информираат дека во општина Прилеп денеска, четврток, 29-ти октомври има 53 нови случаи на коронавирус, а 15 лица оздравеле од заразната болест.Бројот на активни случаи изнесува 389, од кои 336 се наоѓаат на

Одложено ракометното комшиско дерби

Натпреварот кој што денеска требаше да се одигра во салата „Боро Чурлевски“ во Битола во рамки на седмото коло на Групата Б во Суперлигата меѓу Еурофарм Пелистер 2 и Прилеп е одложен. Целта е да се намали ризикот, а одложувањето е по

Прилепска Пиварница донира за ЈЗУ „Борка Талески“ и за Итната медицинска помош Прилеп

Донација на средства во износ од 1.200.000 денари наменети за општата болница ЈЗУ „Борка Талески“ и за Брзата помош во Прилеп обезбеди Прилепска Пиварница како одговор за олеснување со ситуацијата предизвикана од пандемијата со Ковид-19.

Преадаптација на одделението за Уво нос и грло за пациенти болни од КОВИД 19 – Денеска 28 нови…

Денеска во општина Прилеп има 28 нови случаи на коронавирус, 10 лица оздравеле од заразната болест, а од последици на коронавирусот починаа две лица, на 55 и 56-годишна возраст, а 42 се на болничко лекување. Недостигот на болнички

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе