ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Гром удрил и направил пожар во помошни простории на граѓанско здружение

558

Вчера ,на 29.05.2022 во ОВР Прилеп било пријавено дека во помошна просторија од здружение на граѓани на ул„Раде Иваноски“ во Прилеп настанал пожар, најверојатно од удар од гром.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид

на местото извршила екипа на ОВР Прилеп.

По вчерашниот ден со невреме и интензивни врнежи и грмежи , од УХМР соопштуваат дека најмногу дожд во изминатите 24 часа има во Струмица и Ѓуриште – 43 л/м 2, ,во  Тетово 34 л/м 2, а во  Прилеп 22 л/м 2..(следат и другите градови,..),И денска ,се очекува случно време на вчерашното.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе