ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Физичките напади станаа секојдневие

241

На 22.09.2022 во ОВР Прилеп, Д.В.(46) од Прилеп пријавил дека бил физички нападнат од Р.С., кој го оштетил и неговото патничко возило. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 22.09.2022 во ОВР Прилеп, П.С.(61) од Прилеп пријавил дека на место викано „Заград” во Прилеп бил физички нападнат од негов сосед. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 22.09.2022 околу 13.30 часот во Прилеп, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола од Н.К.(67) од с.Десово, прилепско, одзеле патничко возило „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки поради сомнение за сторено кривично дело по член 378 од Кривичниот законик. При контрола на возилото било констатирано дека бројот на шасијата бил фалсификуван. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе