ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

КАДЕ ВОДАТА НЕ Е ИСПРАВНА ЗА ПИЕЊЕ?!

238

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното место локален водоснабдителен систем Веселчани – јавна чешма сред село – водоводна мрежа, л.в.с Алинци , водоводна мрежа, л.в.с. Волково, водоводна мрежа, село Прилепец јавна чешма – водоводна мрежа, с. Волково – крајпатна чешма Св.Спас – водоводна мрежа, Плетвар – крајпатна чешма Че – водоводна мрежа, локален водоснабдителен систем Ореовец – јавна чешма сред село – водоводна мрежа и л.в.с. Плетвар – јавна чешма – водоводна мрежа не одговара за употреба.

Водата,пак,  од мерното место локален водоснабдителен систем Загорани – јавна чешма сред село – водоводна мрежа и л.в.с. Лагово – Петрески Тоде – водоводна мрежа, одговара за употреба.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе