ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кичевчанец коj престојувал во с.Десово, долненско, претепеан до смрт

394

Лицата со иницијали  А.Ѓ.(29) и Д.Ѓ.(67) од с.Десово, општина Долнени , се осомничени дека извршиле кривично дело нанесување на тешка телесна повреда со оследица смрт казниво по член 131.ст.4 вв ст.1 од КЗ . информираа од СВР Битола

Имено, во саботата (19.03.2022 ) во с.Десово двајцата физички го нападнале лицето со иницијали Р.Л.(48) од Кичево , при што му нанеле тешки телесни повреди,  од кои подоцна Р.Л починал.
Лицето Р.Л.  бил пронајден починат наредниот ден на 20.03.2022 во куќа во селото во која привремено живеел.
Смртта со повреди на главата и телото ја констатирал лекар од Итна медицинска помош Прилеп, а увид извршиле увидна екипа на ОВР Прилеп и Јавен обвинител. Телото по насоки на јавен Обвинител е предадено на обдукција.

Од страна на полициски службеници од ОВР Прилеп осомничените лица се лишени од слобода и предадени во основното јавно обвинителство за понатамошна постапка.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе