ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Масовна тепачка – четири лица нападнале четири други со стаклени предмети

239

ОВР Прилеп поднесе кривични пријави за четири лица поради сторено кривично дело „насилство“.

Кривични пријави добија лициата со иницијали  Ј.Ј. (41), С.Ј.(19), Д.Ј.(42) и З.Ј.(43), сите од Прилеп

Имено „На 25.12.2021 во угостителски објект на ул.„Орде Тутески“ во Прилеп, пријавените, физички и со стаклени предмети ги нападнале лицата со иницјали  К.В., А.Т., С.Б. и А.К., “, информираат од полицијата.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе