ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пратеникот Миле Талевски јавно ги објави заклучоците по кои денеска ќе се произнесат македонските пратеници

462

Непосредно пред одржувањето на 81 вата пленарна седница на македонското собрание денеска, на својот фејсбук профил прилепскиот пратеник Миле Талевски јавно ги објави заклучоците по кои пратениците треба да се произнесат во врска со „францускиот предлог“.

„Еве ги заклучоците кои ние како народни пратеници треба да ги донесеме. Нека најдат тука барем една буква со која се загрозени македонските позиции.

Сите оние кои деновиве шират масовна хистерија против ЕУ, дека со францускиот предлог се вршела бугаризација, треба да се засрамат.

Велиме НЕ на центрите кои поттикнуваат дестабилизација и конфликти во државата!

ДА за ЕУ како Македонци со официјален македонски јазик во Унијата!“, напиша Талевски на ФБ.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе