ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепските пожарникари спасиле осумчлено семејство, меѓу кои и три деца

912

Синоќа , околу 1 часот по полноќ, пожapникарите од ТППЕ Прилеп интервенирале на приjaва за пожap на улица “3-ти Ноември”, при што успеале да спасат осумчлено семејство, меѓу кои и три деца.

Нивната интервенција спречила и ширење на пожapот во приватната куќа која била зафатена со огнените јазици , а притоа успешно ги извлекле сите членови на семејството кои можеле да се загушат во чадот. Во куќата имало и една постара жена, која исто така била успешно извлечена.

На лице место беиле прсутни и полицијата, екипите на ЕВН и екипита од Брзата помош од Прилеп.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе