CSS Template
Ознака

жрк деспина

Победа на ЖРК Деспина над ЖРК Спартак

Во второто коло на Супер женската ракометна игра, вечерва (20.09 2020), ЖРК Деспина - Прилеп извлече победа над ЖРК Спратак од Скопје (21:18), и со 6 освоени бода се наоѓа на горниот дел од табелата. Натпреварот започна со неколку…

Победа на женските екипи “Деспина“- ракомет и фудбал

ЖФК Драгон -ЖФК Деспина Прилеп 1:3(1:1)ја понесе победа во дербито против шампионот Драгон.Тоа беше одличен дерби натпревар во кој што домашната екипа поведе на самиот почеток во 2 мин. од мечот.Но, примениот гол како да беше мотив за …