ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Автомобил удрил 65 годишен велосипедист

622

57 годишен возач, вчераутро (14.11.2021)  удрил во велосипедист, кој возел на улицата „Александар Македонски„ . Сообрајќајката се случила утрото , а во 07.45 часот било пријавено во ОВР Прилеп.

Патничко возило „фолксваген пасат”, со прилепски регистарски ознаки било управувано од лицето со иницијали Б.П.(57) ,а велосипедистот со иницијали  П.Т.(65) настрадал при ударот и се здобил со тешки телесни повреди, констатиранле во Градската болница, „Борка Талески „- Прилеп.

Увид извршила увидна екипа на Полициската станица Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе