ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Хуманитарната трка на прилепчани низ фотографии

741

И, млади и стари, и кондиционо подготвени и аматери, од различен полот и возраста,професијата и статуст,големи и мали… над илјада прилепчани зедоа учество во прекрасната хуманитарната трка низ улиците на Прилеп. Химаноста на дело беше видлива,а  целта беше собирање, средства за доуредување на  Дневен центар за лицата со церебрална парализа.Секој учесник плати по 100 ден и не беше важно кој е прв!

Во трката од пет километри низ улиците на Прилеп учествуваа вработени во прилепските компании и институции.Иницијатор ,Регионалната стопанска комора и компанијата „Гентертм„,кој најави и нови, вакви, хуманитарни акции

                                                   Трката низ фотографии

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе