СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Изложба на дела од прилепски ликовни автори

НУЦК„Марко Цепенков“ Прилеп

406

Изложбата на дела од прилепски ликовни автори ќе биде отворена утре, петок, 23.2.2018 од 19.30 часот, во ликовната галерија на ЦК„ Марко Цепенков“. На увид ќе бидат 20 дела од  уметниците од Прилеп изработени во најразлична техника

Посетителите ќе можат да проследат творби од 20 уметници:  Јасмина Руневска, Лепа Милошевска, Драган Михаjлоски, Марија Ѓорѓиоска, Филип Перески, Методија Исков, Верче Николоска, Ферди Булут, Дарко Талески, Ангелка Башеска и др.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе