ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Патот Росоман – Прилеп во прекин поради одрон и вода

527

Од утринава, од 05:55 часот регионалниот пат Росоман- Прилеп, кај м.в.„Трите ленти“ е затворен за сообраќај поради одрон на патот. Изведувачот на новиот пат работи со механизација за расчистување на патот, соопштуваат од Центарот за управување со 0

Поради големите врнежи од дожд во текот на изминатото деноноќие, проблеми имаше и на превојот Плетвар, но и таму се работи на расчистување, а сообраќајот на одредени делови се одвива отежнато.

Засега нема информции колку време ќе биде потребно за расчистување и нормализација на сообраќајот.

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе