ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Предновогодишни средби на градоначалниците од Прилеп и Крушево со најмладите

638

По повод претстојните Новогодишни и Божикни празници, традиционално и оваа година градоначалникот Илија Јованоски беше во посета на дел од градинките и основните училишта во општина Прилеп.

Градоначалникот ги посети првооделенците од ООУ „Блаже Конески“, дечињата од детските градинки „Тризла“ и „Гоце Делчев“, штитениците во Дневниот центар „Ѕуница“ и учениците од посебните паралелки во ООУ „Климент Охридски“.

Како и секоја година, така и оваа Општина Прилеп се погрижи 3.024 новогодишни пакетчиња да бидат дистрибуирани до сите првачиња во основните училишта и до дечињата во детските градинки.

И градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски денеска присуствуваше на предновогодишната приредба во детската градинка „Гонча Туфа“ и додели пакетчиња на децата и младите од Дневниот центар за деца и младинци со посебни птореби.
Градоначалникот ги честита Новогодишните и Божиќните празници на присутните, а од децата и млади кои престојуваат во Дневниот центар доби Новогодишна честитка.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе