ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се чисти каналот во с. Гермијан

210

Активно се чисти поројот во село Гермијан. Каналот беше целосно запоставен, запуштен и обраснат со бујна вегетација од моментот на неговата изградба пред повеќе од една деценија, па се до денес. Поројот беше изграден со цел да им даде заштита од поплави на месното населени, а во состојбата во која се наоѓаше претставуваше огромен ризик при појава на несакани природни непогоди и прелевање .

Акцијата за чистење се спроведува во соработка со КЈП „Комунална хигиена“ Новаци и  АД „Водостопанство Подружница Битолско поле“.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе