ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Викендов горивата поевтинуваат

215

Регулаторната комисија за енергетика одлучи да ги намали малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,42 отсто во однос на вчерашната одлука. Според РКЕ, малопродажните цени на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“ се намалуваат за 2 денара и ќе изнесуваат 96,50 и 99 денари.

Малопродажните цени на дизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалуваат за 2,5 денари и за „еуродизел“ ќе изнесува 97,50 денари, а Екстра лесното масло за домаќинство ќе изнесува 96 денари.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 1,011 денари и ќе изнесува 52,466 денари.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе