ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Започна исплатата на субвенциите за тутун!

312

Според информациите од Министерството за земјоделство, објавени на социјалните мрежи, стартуваше исплатата на субвенциите за предаден тутун од ланската реколта

“✅Започна исплатата на субвенциите за тутун за реколтата 2021. Откако успеавме да ги одблокираме законските измени, директорот на Платежната Агенција, Никица Бачовски уште на 2 јуни ги подготви и потпиша сите решенија за исплата на субвенциите и истите беа предадени до Министерството за финансии за исплата.

👉По информација од Министерството за финансии ве информираме дека, од денес, во текот на наредните девет работни дена субвенциите кон тутунопроизводителите целосно ќе бидат исплатени. Вкупно 1.3 милијарди денари ќе бидат пуштени на сметките на 17.280 тутунопроизводители, “стои во известувањето од Министерството за земјоделство.

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе