ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Жељко Јоксимовиќ на третата вечер од Пивофест

549

Балканската мега ѕвезда Жељко Јоксимовиќ ќе биде во центарот на вниманието за време од третата фестивалска вечер која се очекува да започне на централната бина од 21 часот.

На неговиот концерт ќе им претходат настапите на Фортисимо бенд, Некст Тајм и Џенан Лончаревиќ. Инаку ова е второ гостување на популарниот Јоксимовиќ на Пивофест по оној незаборавен концерт кој што одржа во 2012 година.Инаку, синоќа фестивалот на пивото и скарата беше во знакот на групата Ван Гог, но и настапите и рефрените на Дарио и „Миг 21“, а атмосферата кулминираше со настапот на Црвена јабука.
Забавата продолжи до раните утрински часови со Ди џеј Мозел, кој приреди вистински диџеј сет.
„Пивофест“ досега поминува во најдобар ред, без никакви инциденти, што секако се очекува и за преостанатите две вечери.
Кулминацијата на фестивалот по традиција се очекува на последната четврта вечер за кога централно место ќе земе настапот на балканската фолк музичка ѕвезда Шабан Шаулиќ кој за прв пат настапува на Пивофест во Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе