ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Фудбалерките на ФК Победа во ревиален натпревар на светиниколскиот турнир во мали фудбал

Двојки за утре и вторник и ревијални натпревари

723

 

Вчера во рамките на 11-тиот ден од светиниколскиот турнир во мал фудбал се одиграа 12 натпревари : 6 помеѓу пионерите, 4 кај сениорите и 2 кај ветераните.Се одиграа и ревијлни натпревари,а најголем интерес привлекоа фудбалерките,односно натпреварот помеѓу некогашните фудбалерки на ФК Победа и фудбалерките на ФК Пелистер.

Ревиалнен натпревар утре ќе играат Репрезентацијата на Македонија,  ФК Победа и ФК Пелистер

 

Распоред  на натпреварите за турнирот во мал фудбал

СВЕТИ  НИКОЛА  –  2017

 25.Декември.2017 година ( Понеделник )

Парови за 1/4 финални натпревари во Сениори

 

Ветерани – 1/2 финале

 17.30  часот             “Портал”  – “Комфи Ангел“

 Сениори – 1/4 финале

 18.30  часот 1 / 4 Финале 

 19.20  часот Ревијален натпревар помеќу екипите на ФК Победа , ФК Пелистер и Репрезентација на Македонија

 20.30  часот              1 / 4 Финале

 

 

                   26.Декември.2017 година ( Вторник )

Парови за 1/4 финални натпревари во Сениори и полуфинале во Ветерани

Ветерани – 1/2 финале

 18.30  часот             “Локален Спортски Сојуз”  – “Златна рака“

 Сениори – 1/4 финале

 19.20  часот 1 / 4 Финале 

 20.20  часот             Пионери – Финале Генерација 2007

                                     “Теко Солар Јуниор”  – “Победа“

 21.00  часот              1 / 4 Финале

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе