ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Јубилејно 15 Поетско Маркукуле

248

Над сто поети од земјава и од странство, во киното Мис Стон беа дел од 15 -то издание на манифестацијата “Поетско Маркукуле 2022”. Традиционално, поетите го славеа поетскиот збор, другаруваа. На манифестацијата беше промовиран и алманахот “Поетско Маркукуле 2022 “во кој се објавени песни од 171 автор. Организатор на манифестацијата беше Клубот на литературни творци – Прилеп.

Вечерва ќе се создаваат нови спомени од Поетско Маркукуле.

Средбата е закажана  на Камената Бина во центарот на Прилеп или во кино Мис Стон (ако врне ) со почеток во 18.00 часот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе