ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Приведено едно лице осомничено за опожарување на автомобилите од пратеникот Ристески

396

„На 20.07.2022  во полициската станица во СВР Битола – ОВР Прилеп е приведено едно лице, кое е осомничено во врска со пријавата во 01.45 часот дека на ул. „Цар Самоил“ во Прилеп настанал пожар во патничко возило „шкода кодиак“, со прилепски со прилепски регистарски ознаки, во сопственост на П.Р.(45) од Прилеп, од кој било зафатено и патничко моторно возило „пежо 206“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на неговиот татко Б.Р. Пожарот бил изгаснат од екипа на ТППЕ Прилеп, а повредени лица нема. Увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп и во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот, “ стои во информацијата од МВР.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе