ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Таиквондист Георгиевски ита кон првиот медал за Македонија на ОИ во Токио (ВИДЕО)

465

Дејан Георгиевски македонскиот таеквондист ита кон кон медал на Олимписките игри во Токио. Утринава, во 6.45 тој го победи светскиот шампион Рафаел Алба со вкупен резултат (11-8). Во вториот настап, го совлада Кубане од Брегот на Слонова Коска со вкупен резултат 9-4. Со тоа Георгиевски се пласира во полуфиналето во категоријата +80 килограми.

Претпладнево се полуфиналните борби (10 часот) кога ќе се одлучува за медалјите, а Дејан Георгивски има најдобри шанси за медал.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе