ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ВАРДАР НОКАУТИРАН, ТОА И ГОДИ НА ПОБЕДА!

391

Предмалку екипата на скопски Вардар загуби со 2:1 во Битола од Пелистер, во 23. коло од Младинската фудбалска супер лига. Стрелци се Мартин Богданоски во 5. и Христијан Торнески во 33. минута за Пелистер, а Никола Величковски во 87. за Вардар. Овој резултат и годи на прилепска Победа, која е кандидат за титулата шампион. Така, на табелата Вардар води со 52 бода, но со два меча повеќе од Победа која има 50. Прилепските млади фудбалери се со голема шанса да се искачат на првото место и таму да останат до крајот. Оттука внимание привлекува утрешниот дуел во Прилеп, каде Победа го чека скопски Работнички, тим на 12. место со 11 бода. Се очекуваат многу гледачи покрај игралиштето со вештачка трева.

Мечот Победа – Работнички утре (недела) почнува во 12 часот.

Извор: www.shampion.mk

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе