СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

За најдобрите на „Во Крушево на точак“– велосипеди

321

Во рамки на проектот „Кругот на адреналинот – развој на авантуристички туризам во Крушево“ општина Крушево на 21 септември организира две велосипедски трки и една рекреативна велосипедска трка.
Ќе се одржат трки во машка и женска конкуренција на веќе обележаните патеки за велосипедизам, а најдобрите ќе добијат велосипеди, заедно со една рекреативна велосипедска тура за сите оние кои не сакаат да се натпреваруваат.
Учеството во трките и турата е бесплатно.
Трките и турата ќе започнат во 10 часот на 21.09.2019.
Ова се патеките за машката, женската и рекреативната тура.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе