ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Бабунски : Своја игра , висок пресинг , доминација – за да сфатат противниците дека Победа ќе се надигрува со секого (ВИДЕО + ФОТО )

Бабунски : Го видов потенцијалот кај многу поединци во клубот !

376

Црвено белата фурија полека но сигурно се подготвува за настапот во најквалитетното фудбалско друштво кај нас , каде по подолго време на градски во Прилеп ќе бидат “нагостени” најдобрите фудбалски колективи во земјава. Предводени од Бобан Бабунски , победашите ќе се обидат да замрсат многу сметки но во исто време  и да не “залутаат” низ македонските стадиони па на крајот повторно да бараат прволигашки спас.Бабунски гостуваше во нашата отворена програма РАДИО ШТО СЕ ГЛЕДА  и што е најважно многу реално , чисто и прецизно ни ја пренесе моменталната ситуација во клубот.Тој истакна дека сите играчи за време на подготвителниот период ќе добијат шанса да се докажат , а ќе има минутажа во неговата тактичка замисла за сите кои навистина ќе покажат дека можат да се носат со товарот на секој натпревар.

Среќен сум што сум тука и верувам дека заедно со моите играчи ќе го реализираме овој нов проек и предизвик , заеднички бидејќи од моето доаѓање во клубот гледа голем потенцијал кај овие играчи – истакна Бабунски , кој се надева дека Победа ќе оди во добар правец и дека ќе се врати на старите патеки.

Како што е познато според распоредот Победа на стартот од првенството ќе гостува во Струга а претходно ќе одигра пријателски натпревар со екипа од Албанија и дуел со Академија Пандев.Разговорот со стратегот на прилепчани во целост можете да го погледнете во видеото подолу.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе