ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Четири лица од Прилеп претепале татко, по караница со неговиот син

1.160

На 08.09.2022 А.К.(38) од Прилеп пријавил дека во средста на ден  07.09.2022,  по претходно недоразбирање помеѓу четири лица и неговиот син, тој,  А.К.  бил физички нападнат.

СВР Битола – ОВР Прилеп поднесол кривична пријава против лицата со инцијатли  и годишна возраст : М.А.(41), А.Р.(44), Ќ.Ш.(41) и С.Р.(19), сите од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодвeтен поднесок“, информираат од МВР.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе