ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Тројца повредени во сообраќајна незгода кај с.Лагово

702

Вчера, попладне  на 11.09.2022 (во 13.45 часот)  пријавено е дека на регионалниот пат Битола-Прилеп, во правец кон с.Лагово, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фиат уно“, управувано од М.Д.(58) од Прилеп и патничко возило „бмв“, управувано од Д.И.(23) од Прилеп, двете со прилепски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи и сопатникот од  возилото „фиат уно“,  Т.С.(40) од Прилеп, констатирани во Градската болница во Прилеп. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе