ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ДЕСПИНА ГО ЗАПОЧНА ПРВЕНСТВОТО СО ПОБЕДА ВО СКОПЈЕ

Прво коло Женска ракометна прва лига

617
 Екипата на прилепска Деспина со триумф го започна новото првенство од женската ракометна Супер лига. Во рамките на 1. коло од А-групата, во салата „Кочо Рацин“ во Петровец – Скопје, прилепскиот состав со 37:24 го совлада домашниот Кузман Вардар.
Победникот се наѕираше уште по првото полувреме, кога прилепските ракометарки  водеа со 19:12.
Во 2. коло Деспина е гостин на Чаир во Скопје.

Сала: „Кочо Рацин“ во Скопје. Судии: Божидар Јованов и Пепи Димков од Скопје. Делегат: Мамер Реџепи од Скопје.

КУЗМАН ВАРДАР ИЛИНДЕН: Атанасова 2, Стојамновска 4, Јовевска 3, Петковска 1, Ангеловска, Петровска, Стојановска, Насковска, Милевска, Кириловска, В, Ангеловска 7, Додевска 3, Стојчевска, Ј. Ангеловска 4, Симоновска

Седмерци: 7/8, Исклучувања: 8 мин.

ДЕСПИНА: Гулеска, Ел. Рипилоска, Ева Рипилоска, Камческа 3, Цветкоска 4, Спиркоска, Ристевска, Димитрова 3, Петреска, Богојеска 2, Чурлиноск, Еленин 8, Цаневска 3, Седлоска 8, Димоска 1, Бечирхоџиќ 5

Седмерци: 7/7, Исклучувања: 2 мин.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе