ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа утре започнува со подготовките! Се очекуваат ли засилувања?!

339

Првиот тренинг  е утре, понеделник, во 17 часот на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, а за подготовки ќе бидат искористени и другите терени во градот, на Могила и игралиштето со вештачка трева, а тренинзи ќе има и во салата за вежбање „Картуш“ во ДТВ „Партизан“. Според информацијата од првиот клупски човек Благоја Гешоски, прв асистент на Бабунски ќе биде доскорешниот капитен на Победа Благојче Дамевски, а во Стручниот штаб ќе влезе и Филип Мирчески, тренерот со заслугата за шампионскиот трофеј на младинската екипа.

Клубот е со намера да земе квалитетни засилувања. Кон таа цел, при крај се преговорите со домашни фудбалери, а исто така многу скоро се очекува доаѓање на проба на неколкумина од Србија и од Нигерија. Нивните вредности ќе се видат на пријателските мечеви, со Работнички, Брегалница и други силни ривали. Се бара приватниот сектор да се обидини околу Победа пишува порталот  

https://shampion.mk/?p=3058 

каде можете да го прочитате целиот текст

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе