ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Распоред на мундијалот во Катар – Во четири термини со многу возбуда (ВИДЕО + ФОТО)

Првите две кола во четири термини !!!

218

Светот за прв пат ќе посведочи на мундијал кој ќе се игра во термин невообичаен за една завршница. Ќе се играат по четири натпревари дневно.Термините се  од 13:00, 16:00, 19:00 и 22:00 часот во првите две кола, а последното коло ќе понуди два термина, од 18:00 и 22:00 часот.Од 21 Ноември до 2 Декември ќе се игра групната фаза.

ГРУПА А:

1. коло (21 ноември): Катар – Еквадор ,Сенегал – Холандија
2. коло (25 ноември): Катар – Сенегал, Холандија – Еквадор
3. коло (29 ноември): Холандија – Катар, Еквадор – Сенегал

ГРУПА Б:

1. коло (21 ноември): Англија -Иран , САД – Победник од УЕФА бараж
2. коло (25 ноември): Англија – САД, Поб. УЕФА – Иран
3. коло (29 ноември): Поб. УЕФА – Англија, Иран – САД

ГРУПА Ц:

1. коло (22 ноември): Аргентина  -Саудиска Арабија , Мексико – Полска
2. коло (26 ноември): Аргентина – Мексико, Полска – Саудиска Арабија
3. коло (30 ноември): Полска – Аргентина, Саудиска Арабија – Мексико

ГРУПА Д:

1. коло (22 ноември): Франција- Австралија/Перу, Данска – Тунис
2. коло (26 ноември): Франција – Данска, Тунис – Австралија/Перу
3. коло (30 ноември): Тунис – Франција, Австралија/Перу – Данска

ГРУПА Е:

1. коло (23 ноември): Шпанија – Костарика/Н. Зеланд, Германија – Јапонија
2. коло (27 ноември): Шпанија – Германија, Јапонија – Костарика/Н. Зеланд
3. коло (1 декември): Јапонија – Шпанија, Костарика/Н. Зеланд – Германија

ГРУПА Ф:

1. коло (23 ноември): Белгија – Канада , Мароко – Хрватска
2. коло (27 ноември): Белгија – Мароко, Хрватска – Канада
3. коло (1 декември): Хрватска – Белгија, Канада – Мароко

ГРУПА Г:

1. коло (24 ноември): Бразил – Србија ,  Швајцарија – Камерун
2. коло (28 ноември): Бразил – Швајцарија, Камерун – Србија
3. коло (2 декември): Камерун – Бразил, Србија – Швајцарија

ГРУПА Х:

1. коло (24 ноември): Португалија -Гана , Уругвај – Јужна Кореја
2. коло (28 ноември): Португалија – Уругвај, Јужна Кореја – Гана
3. коло (2 декември): Јужна Кореја – Португалија, Гана – Уругвај

Двете најдобри селекции од секоја група се играат од 3 до 6 декември. Четвртфиналињата се закажани на 9/10 декември. Полуфиналињата се на 13/14 декември. Овој ундијал во Катар ќе се одржи  до 18 Декември, а финалето ќе се игра на стадионот „Лусаил“ во 18:00 часот а ден претходно се игра дуелот за трето место.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе