ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Со Дац & Александар, вечерва завршува „Десет дена Крушевска Република“

175

Во рамки на манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“ „синоќа беше изведена монодрамата Женска утопија“ од Димитрина Мицкоска, според драматургот Јордан Плевнеш. Монодрамата се одржа во салата за театар и кино во горната училишна зграда.

Вечерва следи затворањето на Манифестацијата во 20:30 часот со спуштање на бајракот и настап на Дац & Александар пред споменикот Илинден.

Изминативе 9 дена Крушево живееше со бројни културни настани, концерти, проекции на филмови, изложби во рамките на традиционалната манифестација „Десет Дена Крушевска Република“.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе