ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ТРИ И ПОЛ ЧАСА БЕШЕ БОРБА ЗА ТИТУЛАТА

232

Екипата на Крива Паланка е новиот шампион на Македонија во пинг-понг за мажи. Во пингпонгарската сала од ДТВ Партизан во Прилеп, денеска Крива Паланка со минимални 4:3 го совлада домашниот Младост 96, досегашен шампион. Тоа беше тешка, исцрпувачка борба во траење од три и пол часа. Со оглед на тоа што кривопаланчаните победија и вчера, дома, со 4:1, тие дојдоа до втората победа во серијата до два и ги освоија пехарите од ППФМ, преодниот и во трајна сопственост.

„Честитки за новиот шампион на Македонија.  Сезоната ја завршуваме без титула, но со силна екипа која диши како еден“, порачуваат од Младост 96..

Клубот Младост 96 има две вицешампионски позиции, покрај во машка, претходно освои и во женска конкуренција.

Извор: www.shampion.mk

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе