ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Туристичко Крушево очекува над 3 илјади гости со параглајдинг натпреварите

121
Со околу 100 учесници во тек е параглајдинг првенството Предсветски куп Флајмастер опен.  Гостите и учесниците на првенството кое трае до 10-ти јули се од повеќе држави од Европа.
„Ова е она за што работевме. Имаме поголемо полетувалиште кое овозможува одржување на големи првенства плус услови за рекреативни параглајдеристи кои истовремено го користат. Тука градиме и објект и генерално ги подобруваме условите, а резултатите ги гледаме ова лето. Летото навистина е исполнето со настани и многу странски туристи,“ вели  градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.
Ова лето само преку параглајдеризмот општина Крушево очекува повеќе од 3 000 туристи. По завршувањето на ова првенство од 14-ти јули ќе започне „Светски куп Крушево 2022“

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе