ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ВЕЛЕСКИ ГО ПОСТИГНА НАЈВИСОКИОТ ПЛАСМАН

313

Отвореното шаховско првенство на Македонија го освои интермајсторот Филип Панчевски со 8 поени од 9 партии, втор е фидемајсторот Емил Ристески со 7, но овој настан е мошне важен и за третопласираниот со 7 поени, фидемајсторот Роберт Велески. Прилепчанецот го постигна својот најголем успех на овој вид натпревари. Има само еден пораз, од ФМ Ристески, две реми – со ФМ Дејан Динев и со шампионот ИМ Панчевски, а ги совлада Дино Табаковски, младиот сограѓанин Матеј Ѕвездакоски, Јанчо Ѓорѓевски, Мишко Мишкоски, ФМ Љубомир Илиќ и Андреј Велјаноски.

На првенството во Скопје учествуваа 59 шахисти.

Извор: www.shampion.mk

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе