ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ВИДЕО- ГАЛЕРИЈА) Извонреден концерт на „Танец “ во „Марко Цепенков“

608

https://www.facebook.com/nuckmarko.cepenkovprilep/videos/1741043109309485/

https://www.facebook.com/nuckmarko.cepenkovprilep/videos/1741044712642658/
Празник за љубителите на изворниот македонски мелос и танци е секогаш кога настапува Ансамблот за народни игри и песни на Македонија „Танец“. Синоќа во преполната сала на НУЦК „Марко Цепенков“ публиката имаше можност да присуствува на прекрасно музичко доживување, бидејќи ансамблот Танец, амбасадорот на македонскиот фолклор се претстави со извонредна програма, преку која го долови македонскиот фолклор, традиција и култура.
За сите оние кои на некој начин беа спречени да присуствуваат на концертот оддвојуваме галерија од фотографии и видео од синоќешниот целовечерен настап.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе