ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа издржа но самото во првото полувреме (ФОТО)

Три гола во мрежата на Тофилоски

376

Триумф на Шкендија во Прилеп.Црвено белите издржаа само во првото полувреме , и резултатски и според прикажаното.Можеби Дориев ако не погодеше на неколку секунди пред крајот на првиот дел , второто полувреме ќе беше уште поинтересно.Вака тетовчани само го свртија резултатот во своја корист и ги зедоа бодовите од Прилеп.

Победа го отвори резултатот , многу рано во 12-та минута со голот на Ѓурковиќ , но тоа беше се од страна на домаќинот на оваа пресметка.Репрезентативецот Љупчо Дориев најпрво израмни а подоцна само ги постави конечните 1:3.Претходно во листата на стрелци се запиша и Аденис Шала во 52 минута.

А за играта што да се каже ? …Победа рамноправна во првиот дел но гостинот доминантен во второто полувреме со многу промашени зицери и изгледни шанси за гол.Уште е вредно да се спомне исклуќувањето на Вагнер кој за неколку минути заработи два жолти откатко влезе.Но и тоа многу не влијаеше на резултатот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе