ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа ремизираше во Скопје

341

Екипите на Работнички и Победа одиграа нерешено 0:0 на пријателскиот меч попладнево на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари, Скопје. Во првото полувреме домашните двапати се заканија со добри шанси, но голманот Тофилсоки одбрани. Во вториот дел скопјаните имаа еден остар удар кој го одбрани голманот Котевски. И Победа се покажа во добро издание, со неколку обиди пред домашниот гол. Ремито е поволен исход за новиот прволигаш. Екипата на Победа настапи со Тофилоски, Бошески, Стомнароски, Делов, Аргон, Дебрешлиоски, Тодороски, Петејчук, Мазари, М. Наумоски и Б. Спиркоски, а во вториот дел имаше повеќе измени.

Следниот тест на тимот од тренерот Бобан Бабунски е со прволигашот Струга.

Извор:www.shampion.mk

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе