СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Прилепчанец си турил гориво со фалсификувани пари и си заминал

668

Прилепчанец си турил бензин за 3.000 денари со лажни банкноти и си заминал.  Во полициската станица во Валандово, синоќа окоу 22 часот е пријавено дека на бензинска пумпа кај село Удово, возач на патничко возило „фолксваген пасат“, со прилепски таблички, за гориво платил со лажни бакноти.

Подоцна е утврдено дека тој употребил фалсификувани банкноти од по 1.000 денари. Од полицијата велат дека е започната истрага за случајот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе