CSS Template

Туристички магазин

Avtokontrol1

Актуелно

Прилеп: Еден новозаболен од Ковид 19, во изолација 51 лице

Денеска Вторник 11- ти Август 2020 година според информацијата од Центарот за јавно здравје  во општина Прилеп има еден нов случај на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 4 лица.Активните случаи се во бројка од 38, од кои 25 се наоѓаат на домашно, а 13 на болничко лекување.Во домашна…
TermoStop


Дали знаете за течната изолација TermoStop ?

Вести

Искреноста, водилка кон целта, интервју со Ксенија Деспотоска, блогерка,…

Подготви Ана Неданоска       Со повеќе од дваесет илјади следбеници, корисници на социјалната мрежа инстаграм, блогерка, Ксенија Деспотоска е јавна личност, една од омилените инфлуенсерки во Македонија . Важи за успешна, креативна и иновативна блогерка, која несебично ја сподели нејзината…

Пелагонија

(Фото) И, по 19 години 10 -те прилепски бранители загинати на Карпалак се…

Делегации од локалната власт, преставници од кабинетотот на Претседателот на државата, од Министерството за одбрана, политчки партиии, здруженија на граѓани, во присуство на членовите на семјствата на загинатите 10 прилепски бранители во конфликтот 2001 година, денеска пред спомен одбележјето…

Спорт

ФФМ вели „ДА“ стадионот е сега во надлежност на општината, а Општината вели…

Фудбалскиот стадион во Прилеп, „Гоце Делчев“ има нова тревна подлога и нови рефлектори, со ова ФФМ со помош на Хет-трик програмата на УЕФА го исполни својот дел од договорот со Прилеп . „Претставници на Фудбалската федерација на Македонија извршија примопредавање со Општина Прилеп после целосното…
matador-ad
Vivafarm
Farma Dolneni

Креативци

(Видео)Час за македонскиот јазик СОУ “К.Јосифоски Питу“

https://www.youtube.com/watch?v=ukcdHtn-zSQ&feature=youtu.be Со свои лични творби, рецитали од познати македонски поети, за историјата на македонскиот јазик , со правописот и правилното користење на стандардниот македонски јазик и говор , учениците од „СОУ Кузман Јосифоски-  Питу“ -Прилеп,…

Дијаспора

Викторија прогласи „состојба на катастрофа“, Мелбурн под карантин

Покрај ноќниот полициски час од 20 до 5 часот наутро, вториот по големина австралиски град Мелбурн, најави нови ограничувања за индустријата, вклучително и трговијата и градежништвото, со цел да го спречи ширењето на вирусот, кој се врати, откако првично беше ставен под контрола. Градот е под степен…

Магазин

Македонската фолк дива Стефановска грми во “Nude” издание (ФОТО +…

Да не ја заречиме , ама македонската фолк дива Татијана Стефаноска изгледа фантастично и е во топ форма. Со своите нови фотки ги изненадува  фановите , а за изгледот нема збор. Фасцинантно , се наместо, се во ново "nude" издание , со многу атракција и привлечност. За тоа секако се грижи самата таа…

Туристички магазин

(ВИДЕО) Манастир Света Богородица Пречиста Кичевска – Кичево, уникатно видео…

Манастирот посветен на Св. Богородица - Пречиста или попозната како Кичевска, е духовен извор и светилник на христијанската вера. Глетката на манастирот го остава секој едне без здив. Конаците заштитнички ја опкружуваат црквата, која е една од најголемите во земјава, а спокојната и хармонична…